Below are the entries for each of the Competitive Events for the ALRC National Rally 2024

 


 

Tyro

 

14 Entries

Lucy Soper (CVLRC)

SWB

Licensed

441

ALICE FLANDERS (AngLRC)

LWB

Unlicensed

446

Dave Moore (CVLRC)

SWB

Licensed

526

Isabel Rius (CVLRC)

SWB

Unlicensed

537

Dave Canham (SROC)

SWB

Licensed

640

John Carr (RRLRC)

SWB

Licensed

643

Tim Linney (CVLRC)

SWB

Licensed

648

Jens Hesseldal ()

LWB

Licensed

717

Martin Dieppe (AngLRC)

LWB

Licensed

764

Richard Jackman (CVLRC)

LWB

Licensed

776

Richard Malone (SROC)

LWB

Licensed

872

Barry Hayward (AngLRC)

SWB

Licensed

898

Simon Scholes (CVLRC)

SWB

Unlicensed

902

James Yorston (ELRC)

SWB

Licensed

917

 


 

RTV

 

58 Entries

Matthew Develin (PDLRC)

Class 4

Diesel 840

Joshua Pine (CDLRC)

Class 4

Diesel 702

Toby Fuller (WWLRC)

Class 10

708

Justin Fullee (WWLRC)

Class 10

711

James Flanders (AngLRC)

Class 5

Diesel Discovery 716

Tim Beddall (PDLRC)

Class 9

721

David Brennan (CVLRC)

Class 11

Discovery 724

Mark Reid (CVLRC)

Class 9

748

Lee Karkoszka (RRLRC)

Class 9

750

David Green (SROC)
Richard Malone

Class 5

Diesel 771

Nathaniel Hale (MROC)

Q Class

788

Matt Johnson (CVLRC)

Class 10

793

Matthew Daubney (LLRC)

Class 10

797

Louise Hanson (LLRC)

Class 10

799

Ashley James Bartlett (HBLRO)

Class 4

Diesel 817

Clive Zanker (AngLRC)
Partridge Tom

Class 2

698

Thomas Constable (SROC)
Lauren Ramsden

Class 5

842

Stuart hook (CCROC)

Class 4

Diesel 890

Paul Garne (CCROC)

Class 5

893

Joe Garne (CCROC)

Class 5

895

Barry Hayward (AngLRC)

Class 1

Diesel 898

Simon Scholes (CVLRC)
Beatrice Scholes

Class 2

902

Jim Bushell (ELRC)

Class 4

Diesel 906

Joe Bushell (ELRC)

Class 4

Diesel 909

Ben Bushell (ELRC)

910

Max Goldsworthy (ELRC)

Class 4

Diesel 913

FRANKLIN RUGG (AngLRC)

919

ROGER PARKER (AngLRC)

922

Ian Barton (ELRC)
Natalie Barton

Class 4

Diesel 924

Andrew Mark Peake (BLRC)

Class 4

Diesel 508

Shaun Lillywhite (SROC)

Class 5

Diesel 357

Richard Mahoney ()

Class 7

382

Alastair Booker (ELRC)

Class 5

Diesel 391

Kym Stroud (ELRC)

Class 5

Diesel 434

Dominick Fullwood (CVLRC)

Class 4

Diesel 454

Paul Barton (SROC)

Class 4

461

Max Childs (DLRC)
Tim Childs

Class 4

Diesel 469

Alan Taylor (SROC)
Rhys Taylor

Class 5

473

Martin Hinch (ELRC)

Class 7

479

mark pycraft (ELRC)
Ralph Coulson

Class 10

486

Heather Pycraft (ELRC)
Sue Coulson

Class 10

488

Alan Wood (CVLRC)

Class 4

Diesel 497

Clive Edwins (CVLRC)

Q Class

499

Matthew Fullwood (CVLRC)

Class 4

Diesel 507

Jon Darby (SROC)

Class 4

Diesel 348

Dave White (CDLRC)
Emily Clemens

Class 4

Diesel 510

Colin Willcox (SWLRC)

Class 10

511

Cliff Pountney (ELRC)

Class 2

530

Guy Tabrar (CVLRC)

Class 9

558

Paul Allen (PDLRC)

Class 10

559

Sam Wise (LRLRC)

Class 6

566

Adam Wise (LRLRC)

Class 6

569

stephen smith (PDLRC)

Class 5

Diesel Discovery 593

Robert Jenkinson (LRLRC)

Class 6

594

Kevin Hammond (CVLRC)

Class 9

647

Matthew Pine (CDLRC)

Class 4

Diesel 664

Emily Cope (PDLRC)

Class 10

691

Charlie Collins (LLRC)

Class 10

694

 


 

CCV

 

103 Entries

Jon Darby (SROC)

Class 1

348

PAUL HALLOWS (NWLRC)

Class 9

350

paul finney (PDLRC)

Class 9

351

Mark Tedstone (CDLRC)

Class 9

354

John Webster (PDLRC)

Class 10

355

robert walker (SLROC)

Class 10

365

Steve Limb (LRLRC)

Class 10

370

Ian Woodward (PDLRC)

Class 9

372

Keith Luxford (SROC)

Class 9

384

Freya Luxford (SROC)
Jake Farrington

Class 9

387

Toby Cawston (BLRC)

Class 9

392

Tim Austin (BLRC)

Class 9

393

Rowland Hill (BLRC)

Class 9

397

martin smith (SROC)

Class 10

399

Nick Vince (WWLRC)

Class 5

Discovery/Range Rover/Freelander 443

David Edwins (PDLRC)

Class 9

450

Tom Lewis (PDLRC)

Class 9

451

Harry Benjamin (Ben) Knight (LLRC)

Class 9

464

GRAHAM Allen (PDLRC)

Class 9

471

Don Randall (LRLRC)

Class 9

475

FREDDIE FLANDERS (AngLRC)

Class 9

482

mark pycraft (ELRC)

Class 9

486

Trevor Castle (CDLRC)

Class 9

489

Peter Parris (SROC)

Class 9

493

Mick Chick (SROC)

Class 9

495

Arthur Wilson (PDLRC)

Class 10

496

Clive Edwins (CVLRC)

Q Class

499

Richard Summerfield (LLRC)

Class 9

503

Thomas Williams (HBLRO)

Class 10

513

Adam Pinder (PDLRC)

Class 9

514

Richard Garwood (ELRC)

Class 9

522

Tracy Hill (BLRC)

Class 9

524

Dan Hughes (NWLRC)
Zoe Free

Class 9

529

Neal Mellish (PDLRC)

Class 9

557

Guy Tabrar (CVLRC)

Class 9

558

Paul Allen (PDLRC)

Class 10

559

Simon Wise (LRLRC)

Class 6

563

Sam Wise (LRLRC)

Class 10

566

Adam Wise (LRLRC)

Class 10

569

peter Lugg ()

Class 9

592

Robert Jenkinson (LRLRC)

Class 6

594

Chris Hughes (NWLRC)
Cameron Richards

Class 9

598

Geoffrey Cooper (BLRC)

Class 9

618

Jamie Walker (PDLRC)

Class 9

620

Ryan Vince (WWLRC)

Class 5

Discovery/Range Rover/Freelander 622

Darren Greenberry (BLRC)

Class 9

629

Jolyon Bullen (BLRC)

Class 9

631

Kevin Hammond (CVLRC)

Class 9

647

Terry Buss (SROC)

Class 9

649

Colin Roberts (BLRC)

Class 10

655

Connor Bruce (PDLRC)

Class 9

657

John Ralphs (AngLRC)

Class 9

658

Gordon Renshaw (PDLRC)

Class 9

659

Matthew Pine (CDLRC)

Class 9

664

Benjamin Murphy (PDLRC)
Frankie Bellingham

Class 9

676

Hamish Grundy (MROC)

Class 9

678

Ollie Bensted-Smith (SROC)
Adam Weaver

Class 9

687

Emily Cope (PDLRC)

Class 9

691

Charlie Collins (LLRC)

Class 9

694

Joshua Pine (CDLRC)

Class 9

702

George Chick (SROC)

Class 9

705

Toby Fuller (WWLRC)

Class 10

708

Justin Fullee (WWLRC)

Class 10

711

Dave Mercer (PDLRC)

Class 9

723

Allan Roberts (BLRC)

Class 9

726

Robert Sczesniok (PDLRC)

Class 9

728

David Summerfield (LLRC)

Class 9

729

Andy Evans (AngLRC)
Martin Dieppe

Class 9

731

Millie Roberts (BLRC)

Class 9

740

Mark Reid (CVLRC)

Class 9

748

Jim Roberts ()

Class 10

749

Lee Karkoszka (RRLRC)

Class 9

750

Dave Green (SROC)

Class 9

755

Michael Woodgate (CDLRC)

Class 9

757

Chris Cuming (CDLRC)

Class 9

760

Isaac King (BLRC)
Josh King

Class 9

767

Phil Henshaw (PDLRC)
Ashley Armitage

Class 9

769

Anthony Knight (WWLRC)
Malcolm Knight

Class 10

773

Jake Jepps (CCROC)

Class 10

777

Dan Lillywhite (SROC)

Class 9

795

Hannah Jarvis (BLRC)
Edward Morley

Class 9

808

Ashley James Bartlett (HBLRO)

Class 4

817

Mark Debenham (ELRC)

Class 9

820

Martin Leonard (SROC)
Jenny Tanton Brown

Class 9

828

Trevor Hannington (ELRC)

Class 9

832

James Hartley (ELRC)

Class 9

835

Christopher Limb (LRLRC)

Class 10

837

Matthew Develin (PDLRC)

Class 4

840

Mark Aggett (CDLRC)
Sally Aggett

Class 9

846

Simon Barden (SROC)

Class 10

847

Harry Powell (SROC)

Class 9

850

Ed Barnes (PDLRC)

Class 10

852

Dave Powell (SROC)

Class 9

855

Kevin Meade (PDLRC)
Olivia Ciccone

Class 10

859

Shaun Stocking (SROC)

Class 9

862

Simon Smith (PDLRC)
Jack Smith

Class 9

864

Adam Bristow (PDLRC)

Class 9

868

Jessica Halstead (PDLRC)
Esme Mcdougall

Class 9

871

MELANIE COLLINSON (BLRC)

Class 9

877

Philip Crowe (BLRC)

Class 9

881

Paul Garne (CCROC)

893

Rob Brunger (AngLRC)

Class 9

920

Glenn Babbage ()

Class 1

929

 


 

Comp Safari

 

44 Entries

Matthew Develin (PDLRC)

Class 4

840

Jim Roberts ()

Class 9

749

James Sheen ()

Class 9

780

Ryan Beadnall (NEROC) Andy Scarr

Class 9

786

Bradley Woodcock (MROC)

Class 9

790

Michael Bazeley (SSLRC)

Class 9

800

Edward Morley (BLRC)

Class 9

804

Ashley James Bartlett (HBLRO)

Class 4

817

Brian Kitchen (LLRC) Ruby Kitchen

Class 8

822

Kevin clark (SSLRC)

Class 5

823

Robert Pursey (LLRC)

Class 9

829

Tim Beddall (PDLRC)

Class 9

721

Ed Barnes (PDLRC)

Class 9

852

David Edwins (PDLRC)

Class 9

856

Adam Bristow (PDLRC)

Class 9

868

MELANIE COLLINSON (BLRC)

Class 9

877

Monty Corbett (CDLRC)

Class 9

882

christopher french (CDLRC)

Class 9

899

Simon Wheeler (CDLRC)

Class 8

900

david jeffery ()

Class 9

904

Bill Hewitson (SSLRC)

Class 3

905

Samuel Herod ()

Class 9

907

Ben Parkes (PDLRC)

Class 8

560

Mark Tedstone (CDLRC)

Class 9

354

John Webster (PDLRC)

Class 8

355

robert walker (SLROC)

Class 8

365

Phil Wood (PDLRC)

Class 9

460

Harry Benjamin (Ben) Knight (LLRC) David Summerfield

Class 9

464

Paul Simons (PDLRC)

Class 9

470

Dave Doherty (LLRC) Tina Doherty

Class 9

481

David Gibbins (SSLRC)

Class 3

484

Thomas Williams (HBLRO) Freddie Williams

Class 8

513

Nathan Pearson (LLRC)

Class 8

519

Jon Darby (SROC)

Class 1

348

Steve Newland (SROC) Charlie Newland

Class 8

604

Nathan Gibson (LLRC) Helen Gibson

Class 8

616

Jack Garwood (ELRC)

Class 8

636

Ken Powell (PDLRC)

Class 9

652

FREDDIE FLANDERS (AngLRC)

Class 5

Discovery/Range Rover/Freelander 666

Hamish Grundy (MROC)

Class 9

678

Philip Kerfoot (RRLRC) Michael Kerfoot

Class 8

680

Emily Cope (PDLRC) Charlie Collins

Class 9

691

Lewis Flanders ()

699

Chris Callow (AngLRC) Jamie Callow

Class 8

715

 


 

Team Recovery

 

8 Entries

Laurel and Hardy

Mick Chick (SROC) & Richard Summerfield

495

Laurel and Hardy

Richard Summerfield (LLRC) & Mick Chick

684

Powered by Carling

Dave Mercer (PDLRC) & Robbie Sczesniok

723

Powered by Carling

Robert Sczesniok (PDLRC) & Dave Mercer

728

Team Flanders Jr

FREDDIE FLANDERS (AngLRC) & Lewis Flanders

666

Team Flanders Jr

Lewis Flanders () & Freddie Flanders

699

To me….. to you…..

Mark Tedstone (CDLRC) & Chris Cumings

354

Too me, too you

Chris Cuming (CDLRC) & Mark Tedstone

760

 

 

Latest Rally News